Защо хората са ядосани на Ledger и $GREED експеримента
Здравейте и добре дошли в това петъчно издание! Днес ще разберем защо хората са ядосани на LEDGER и ще разгледаме един експеримент засрамил много хора. Без да губим повече време нека започваме!
ХОРАТА СА ЯДОСАНИ НА LEDGER
Всяка седмица криптовалутите си имат нов злодей. Една седмица това е Гари Генслър, който се нахвърля върху крипто парада с нови регулации. На следващата това е корумпиран главен изпълнителен директор...
Тази седмица? Това е Ledger - лидерът на пазара на хардуерни портфейли.
Защо? Екипът на Ledger пусна нова функция, наречена Ledger Recover. И тя бързо се превърна от " The Safest Hardware Wallet" → "The Trust me Bro? Wallet"
Ето всичко, което трябва да знаете:
Това е нов инструмент, който позволява на потребителите да възстановят частния си ключ, ако той бъде изгубен.
Инструментът криптира частния ключ на 3 части и го изпраща на 3 различни компании. Дружествата са Ledger, Coincover и EscrowTech.
Потребителите, които се включат, ще трябва да се идентифицират чрез услугата Know-Your-Customer (KYC).
Трите компании ще използват тези данни от KYC (т.е. паспорт/лична карта), за да потвърдят, че това сте вие, когато се опитате да използвате инструмента за възстановяване. След като бъдат потвърдени, организациите ще възстановят частния ключ.
Това е абонаментна услуга, която ще струва 9 долара на месец.
Услугата все още не се поддържа от по-старите портфейли Nano S на Ledger. OG притежателите ще бъдат като онези анти-iOS фенове, които отказват да преминат от своите модели iPhone 7...
Но какво толкова? Ledger прави единственото нещо, което каза, че никога няма да направи: достъп до частните ключове на клиентите, макар и до криптирани части от тях.
Освен това кара потребителите, които са се отказали, сами да си направят KYC. А всички все още имат проблеми с доверието от времето, когато през 2020 г. изтекоха имената/адресите на клиентите на Ledger...
Новата функция донякъде проваля цялата идея на това да имаш студен портфейл. Ето защо клиентите бяха разгневени.
ОБЕЗПОКОИТЕЛЕН $GREED ЕКСПЕРИМЕНТ
В момента в крипто света се води огромен дебат... Трябва ли да се обичат или да се страхуваме от меме койните?
От една страна - меме койните правят МНОГО пари на някои хора и привличат нови потребители в криптовалутите. (Любов)
От друга страна - меме койните карат някои хора да губят МНОГО пари и ги карат да напуснат криптовалутата завинаги. (Страх)
И така, трябва ли да обичаме меме койните или да се страхуваме от тях? За да отговорим, ще използваме мъдрите думи на великия Майкъл Скот.
И точно сега хората трябва да се страхуват от това колко много обичат манията по меме койните. За да покаже защо, един потребител реши да направи социален експеримент.
Запознайте се с Voshy - човекът, който стои зад експеримента $GREED.
Ето какво се случи:
Voshy обяви, че пуска нов токен: $GREED
След като спомена за airdrop, информацията се разпространи като горски пожар в Twitter
За да се възползват от него, потребителите трябваше да дадат на Воши пълен достъп до акаунтите си в Twitter и да свържат портфейла си със съмнителен уебсайт
Социалният експеримент на Воши имаше повече червени флагове от нигерийския принц, който току-що се е озовал в пощенската ви кутия.
Резултатът? ~43 хил. души му дадоха достъп до туитър от акаунтите си. И над 55 хил. портфейла подписаха транзакцията.
Лудост, знам...
Но ето го и истинският удар: Когато потребителите заявиха " airdrop" за токени $GREED, те получиха и унижението.
Ето автоматичния туит, който беше публикуван, когато някой потребител заяви токените: